Rámy na okuliare

Ako si vybrať okuliare

Ak nosíte okuliare, alebo len vás to ešte len čaká, určite viete, že okuliare sú veľmi dôležitou súčasťou vášho imidžu. Výber okuliarov môže výrazne ovplyvniť vaše vystupovanie vo veľmi pozitívnom či negatívnom zmysle. Preto je voľba korekčných okuliarov veľmi dôležitá a treba jej venovať náležitú pozornosť.

Ak ste manažér, podnikateľ alebo je vaša práca úplne iná ale je postavená na základe komunikácie s ľuďmi, je vhodné vybrať okuliare ktoré vám zaistia, že vaši partneri, kolegovia a zamestnanci vás budú rešpektovať. Je nevyhnutné mať niekoľko typov okuliarov pre rôzne príležitosti.

Všeobecne platí, že muž s okuliarmi vyzerá vážne, ale ak si zvolí zlý typ okuliarov je možn, že bude pôsobiť smiešne. Ak pôjdete na obchodné stretnutie alebo inú dôležitú schôdzku, postarajte sa o vhodnú voľbou okuliarov, pretože môže na prvý pohľad o vás prezradiť veľmi veľa. Musíte zdôrazniť vašu osobnosť.

Elegantné a jednoduché rámy na okuliare môžu podporiť osobnosť a dôveryhodnosť.

s výraznými červenými rámami na okuliare budete pôsobiť jemne a otvorene. V prípade, že zvolíte tmavšie farby a hrubý masívny rám bude pôsobiť prísne a sebavedome. Ďalej je dôležité, či vám okuliare sadnú nielen esteticky, ale aj anatomicky. Ak sa vám okuliare na nose pohybujú alebo si ich musíte každú chvílu naprávať, môže to spôsobiť, že budete vyzerať nervózne, neisto a bez dôveryhodnosti.

Dbajte na dizajn okuliareov

V minulosti dioptrické okuliare predstavovali záťaž pre svojho nositeľa. Často boli terčom rôznych narážok. Slnečné okuliare neboli bežné a ochrana pred škodlivým slnečným žiarením bola zanedbávaná. V súčasnej dobe sú oba typy okuliarov neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Okuliare sa nenosia len pre korekciu zraku, ale sú tiež dôležitým módnym doplnkom.

Nosia ich dokonca aj tí, ktorí ich nepotrebujú vôbec, ale považujú okuliare za nevyhnutnú súčasť svojho vzhľadu. Čím známejšia módna značka, tým lepšie. Nie je takmer nikto, kto by nebol pyšný na kvalitné okuliare značky Gucci, Chanel, Ray-Ban, alebo Dolce & Gabanna.

Aké okuliare ponúkajú exkluzívne značky?

Ak túžite po najexkluzívnejších značkách, nie je dôvod na obavy. Aj keď je oveľa ťažšie nájsť exkluzívne značky ako Gucci, Chanel, Bvlgari, Tiffany alebo Prada na našom trhu, než v zahraničí, nájdu sa aj u nás predajne, ktoré predstavujú najlepšie produkty z oblasti optiky. Okuliarové rámy a slnečné okuliare, ktoré sú odolné voči zlomeniu, vynikajú v použitých materiáloch šošoviek, dizajne… tieto exkluzívne klenoty sú dnes k dispozícii v aj v internetovom obchode.

Návrhári môžu vykúzliť doslova majstrovské kúsky pri použití odolných a trvanlivých materiálov ako je titán alebo platina v kombinácii s ormanentami, malými drahokamami, netradičnými materiálmi ako koža, drevo… Charakteristické črty bývajú typy kĺbov bez rušivých momentov a nitov. Jednoducho okuliare, ktoré sú samy o sebe originálny šperk, a nie nevyhnutný nástroj pre korekciu zraku a optimálne videnie. Tieto cenné šperky nemusia byť zdobené drahými kameňmi alebo zlatom, aj keď aj takéto originálne kolekcie sa nájdu.

Výsledkom unikátneho dizajnu a dokonale spracovaného materiálu je produkt, ktorý zaisťuje maximálne pohodlie počas nosenia.

Veľmi dôležitým aspektom v technickom spracovaní materiálov exkluzívnych a luxusných značiek je, že modely sú väčšinou vyrobené ručne. Každý kus je originál. Tieto exkluzívne modely sú veľmi prepracované v detailoch a niekedy trvá niekoľko desiatok mesiacov než sa dostanú do výroby.

Pokiaľ ide o kvalitu a originalitu dioptrických rámov či slnečných okuliarov najexkluzívnejšími značkami sú určite Lindberg, Tag Heuer, Leonardo D., Alain Mikli, Kyo Yamato, Daniel Swarowski, Fred a Phillipe Starck.

Noste svoje okuliare hrdo a sebavedome!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *