Detské okuliare

Detské okuliare

Pri výbere okuliarov pre deti je najdôležitejším faktorom ich veľkosť. Treba brať do úvahy, že deti rastú a ich veľkosť tváre sa mení. Je nevyhnutné, aby im rám optimálne sedel na tvári. Pri nesprávnej veľkosti rámu sa ich oči viac namáhajú, prípadne viac zavadzajú a môžu poškodiť zrak vášho dieťaťa.

Veľký rám na okuliare, do ktorého takzvane “dorastie” je rovnako nevhodný ako tesný, ktorý tlačí na spánky a môže spôsobiť bolesti hlavy. Pre veľmi malé deti je vhodnejší kovový rám než plastový, pretože má nastaviteľné nosníky, ktoré sa vedia lepšie prispôsobiť malým noštekom z anatomického hľadiska. Dôraz by sa mal klásť aj na hmotnosť okuliarov, aby bol čo najľahší a neobmedzoval dieťa – inými slovami by mali byť pohodlné.

Materiály používané na detské dioptrické rámy

Detské dioptrické rámy bývajú vyrobené buď z plastu alebo rôznych kovových zliatin. Deti opotrebujú plastové rámy veľmi zriedka, pretože nie sú nastaviteľné, tiež sú masívnejšie a často menej pohodlné. Avšak, sú vhodnejšie pre vyššie dioptrie. Ak sa rozhodnete pre kovový materiál, titán je najvhodnejším materiálom, pretože je anti-alergický a veľmi odolný voči poškodeniu. Mali by vydržať viac než akékoľvek iné bežne používané kovy. Miernou nevýhodou titánových dioptrických rámov je ich cena. Avšak, nakoniec získate viac, pretože nebudete musieť kupovať okuliare pre vaše dieťa niekoľkokrát do roka.

Dizajn detských rámov

Na záver nesmieme zabudnúť na konštrukciu rámu na okuliare, ktorá by nemala byť ale jedinou prioritou pri výbere detských okuliarov. Samozrejme, ako dieťa vyrastá bude vyberavejšie, zameria sa na dizajn. V dnešnej dobe nie je problém vybrať pekné a zaujímavé okuliare aj pre deti. Mali by ste byť opatrní, aby okuliarové obruby neboli ostré, veľmi komplikované, ktoré by mohli poškodiť vaše dieťa. Jednoduché a prosté detské okuliare sú rozhodne vhodnejšie. Farba závisí len na vkuse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *