Modelka s kabelkou

Vaša kabelka by mala zodpovedať vašej postave

Väčšina žien nemôže opustiť dom bez kabelky. Koniec koncov, je nepredstaviteľné a prakticky nemožné, aby ženy nosili peňaženku alebo peniaze, mobilný telefón, hrebeň, rúž a ostatné veci, ktoré musia mať nevyhnutne stále pri sebe, vo vreckách na oblečení. Napokon v mnohých prípadoch dámske oblečenie (napr. šaty), ani žiadne vrecká nemajú.

Praktické využitie kabelky

Praktické využitie kabelky je len jeden z dôvodov, prečo ženy nosia kabelky. Tento dôvod sa týka predovšetkým mužov. Pre ženy je kabelka aj veľmi dôležitým módnym doplnkom. To znamená, že by mala ladiť s oblečením.

Rovnako dôležité je však aj to, aby kabelka zodpovedala typu vašej postavy. Veľa žien tomuto faktu nevenuje pri výbere kabelky dostatočnú pozornosť. Iba málo žien si uvedomuje, že okolie si všíma nielen vaše oblečenie, ale rovnako vníma aj vašu kabelku, pretože tá môže pri jej nevhodnej voľbe, úplne pokaziť celkový dojem z vašej vizáže. Kabelka je totiž doplnok, ktorý môže upozorniť na krivky vášho tela. To znamená, že je veľmi dôležité, či vyzdvihne prednosti vašej postavy a odpúta pozornosť od nedostatkov, alebo naopak. Všetko je to o rovnováhe. Rovnako ako akýkoľvek kus oblečenia, obuv, či iné doplnky, aj kabelka by mala prispieť k tomu, aby vaša postava pôsobila vyváženým dojmom. To znamená, že by mala prispieť k tomu, aby bolo skryté to, čo skryté má ostať a vyzdvihnuté bolo to, čo chceme na sebe zdôrazniť.

Ako vybrať kabelku podľa postavy

Jedným z princípov, ktorý by ste mali rešpektovať pri výbere kabelky je, aby kabelka ladila nielen s vašim oblečením, ale aby zodpovedala aj vašej postave. Ak patríte medzi ženy nižšej a naviac subtílnej postavy, rozhodne by ste si mali vyberať medzi menšími kabelkami. Naopak, ak ste vyššia a navyše mohutnejšia, bude k vašej postave vhodná kabelka väčších rozmerov. Okrem tohto základného základného princípu sú tu ešte ďalšie požiadavky na výber kabelky súvisiace s vašou postavou. Pri nižšej postave by ste si mali zvoliť nielen menšiu kabelku, ale by vám nemala priveľmi odstávať od tela. Preto sa pri výbere vyhýbajte napr. kabelkám valcovitého tvaru. Ak by ste mali takúto a navyše veľkú kabelku, budilo by to dojem, že kabelka nesie vás.

Ak ste vysoká a veľmi štíhla, bez výrazných ženkých kriviek, vaša kabelka by mala vytvoriť ilúziu plnších kriviek vašej postavy.

Pre takýto typ postavy sú vhodné stredne veľké kabelky s remienkom cez rameno,ktorý vám umožní držať kabelku na úrovni pása. Takto vytvoríte dojem, že máte štíhly pás, ktorý sa mierne zvažuje do bokov. Ak máte príliš široké boky, treba si vybrať kabelku s popruhom cez rameno takej dĺžky, aby vám kabelka visela tesne nad bokmi.

Kabelka ktoráq sa hodí ku každému typu postavy

Ženy robustnej postavy, ktorá sa vyznačuje širokými ramenami, musia naopak odpútať pozornosť od horných partií. Preto si musia vyberať kabelky väčších rozmerov na dlhých remienkoch, ktoré im ich umožnia nosiť na úrovni bokov. Tým sa vytvorí optická rovnováha medzi hornou a dolnou partiou tela. Ženy s postavou veľkosti XXL by nikdy nemali nosiť malé kabelky. Tie by len zbytočne upútavali pozornosť na vašu nadmernú veľkosť a zvýrazňovali by ju. Naopak, veľká kabelka prepožičia vašej postave vyvážený vzhľad.

Kabelka na mladej štíhlej postave

Ak máte dokonalú postavu taru presýpacích hodín, keď obvod poprsia a bokov je v rovnováhe a k tomu primerane štíhly pás, tak vám treba skutočne závidieť. Takýto dokonalý typ postavy vám dáva možnosť nosiť akýkoľvek tvar kabelky . Tu treba brať do úvahy len vašu výšku, kedy platí len jeda zásada. Vysoká postava-veľká kabelka, nízka postava-malá kabelka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *